05.09.2012
S nováčkem z Chlebičova přišla další porážka
SK Komárov vs. SK Viktorie Chlebičov 1:3 (0:2)

Report utkání:
Své první domácí utkání sehráli naši hráči s béčkem Chlebičova. A po minulém nepovedeném utkáni chtěli a měli chuť zvítězit. Bohužel se k naším hráčům opět přiklonila smůla. Nejprve dobře neodhadl odkop obránce Lindovský a hostující hráč se řítil sám na domácího brankáře. Ten včasným vyběhnutím zmenšil hráči střelecký úhel a míč mu vyrazil. Bohužel pro domácí si tento odražený balón srazil do vlastní sítě právě vracející se nešťastník Lindovský. Poté převzali iniciativu utkání naši hráči a vytvořili si i gólové šance. Tu největší spálil právě novic Pavel Přibyla. Centrovaný balón Michala Šubrta prolétl až na zadní tyč, kde byl osamocen Přibyla. Byla před ním jen prázdná branka. Jenomže se zničehonic přiřítil Chlebičovský gólman Josefus a šanci mu zneškodnil. Jak se říká nedaš dostaneš opět zafungovalo. Ve 45. Minutě se prosadili hosté podruhé. Přišel centr z pravé strany a osamocený střelec hostí Šupík rozvlnil síť hlavou podruhé. Poločas 0:2 Do druhé půle znovu vlétli naši hráči, jako uragán. V 50. Minutě se prosadil po standartní situaci hlavou Radek Tůma, jenž posadil míč do pravé šibenice skvěle chytajícímu brankaři Josefusovi  1:2. Poté přišli další šance na vyrovnání a to z kopačky Šubrta a Přibyly. Další tutovku pak zneškodnil Chlebičovský Josefus dobře hrajícímu Tůmovi. V 88. Minutě přišlo rozhodnutí .  Hostůjcí hráč poslal přízemní střelu na domácí branku. Brankář Pelc si pro ní šel, jenomže přišel neskutečný odraz od hřiště a míč ho přelétl 1:3. Černou kaňkou utkání bylo pak minutu před koncem zranění Chlebičovského brankáře Josefuse, jenž si z utkání odnesl otřes mozku a poranění krční patéře. Celý tým Komárova mu přeje brzké uzdravení.

Branky: Tůma R.

Rozhodčí: Pivovarči

Sestava SK Komárov: Pelc - Lindovský, Novák J., Bubík, Tůma R. - Šubert, Srubek, Hřivnáč, Přibyla- Tůma J (76. Matyášek D.). Hypš R (61. Matýsek)

krtek

13.08.2012
Generálka před soutěží nevyšla
SK Komárov vs. TJ Sokol Zlatníky 3:6 (1:5)

Malé Hoštice odjíždějí z Komárova s deseti gólovým přídělem
SK Komárov vs. TJ Slávia Malé Hoštice 10:4 (4:1)

Na turnaji v Deštné jen třetí místo
V sobotu zajíždělo naše mužstvo mužů k tradičnímu turnaji do Deštné. Do turnaje nastoupilo pouze šest hráčů základní sestavy z jarní části soutěže. Pelc, Bubík, Novak J., Srubek, Lindovský a Erban. Tým byl dále doplněn těmito hráči, Siwek, Kalužík, Matýsek, Smolek, Straka, Košárek Jakub, Košárek Jar. Utkání se hrála na 2 x 35 minut.
Tým i v okleštěné sestavě dokázal své soupeře přehrávat, avšak nedokázal vždy udržet vedení. Defacto ve všech utkáních vedl a po hrubkách inkasoval zbytečné branky. V prvním utkání s Moravicí vedl náš celek ještě šest minut před koncem 1:0 a nakonec odcházel poražen výsledkem 2:1. S Hlavnicí stejný průběh utkání nastřelené všechny tyče hlavnické branky. Soupeři zachytal výborně brankář, když dokázal dalších pět tutovek zlikvidovat. Poté přišel trest a utkání skončilo dělbou bodů za remízu 2:2. V posledním utkání nastoupil Komárov proti domácímu celku z Deštné. Pokud chtěli naši hráči vybojovat druhé místo museli bezpodmínečně vyhrát. Průběh utkání stejný, jako předchozí dvě. V 15. minutě našel Srubek pěknou přihrávkou mezi obránce rychlonohého útočníka Jakuba Košárka a ten si pohrál s domácím brankářem 1:0. Dobývání domácí branky brankou neskončilo a poločas vyhráli naši hráči 1:0. Do druhého poločasu vstoupili znovu aktivně komárovští hráči, avšak důležitou branku na 2:0 nedokázali soupeři vstřelit. A tak musel přijít trest v podobě vyrovnání. Na hranici pokutového území si pohrál domácí hráč s obráncem Erbanem a pod brankářem Pelcem vyrovnal stav na 1:1. U této branky neměl čisté svědomí právě hostující brankář, jenž mohl přízemní střelu vyrazit. Komárov se však nevzdával a znovu se usídlil na domácí polovině a začalo obstřelování a doléhání domácí branky. Nejprve Bubík vyslal bombu na domácího brankáře, jenž konečky prstů vytlačil míč na břevno. O tři minuty později běžel sám na domácího brankáře Jakub Košárek. Po kličce, kdy si doslova pohrál s domácím brankářem, už v záklonu nedokázal zakončit a míč skončil mimo.Ujala se až střela v 55. minutě, kdy šel míč po ose Košárek Jar., Srubek, Bubík a zakončoval z hranice šestnáctky Jan Novák. Jeho bomba skončila v síti. 2:1. Poté přišli chvíle Jana Smolka, jenž běžel čtyři krát sám na domácího brankáře. Ani jednou nedokázal skórovat a doslova sobecky hrál na sebe. Vždy sním běžel ještě druhý útočník Jakub Košárek. Místo, abychom šli do vedení znovu jsme byly potrestáni. Zle pořekadlo nedáš dostaneš se opět ukázalo, jako pravdivé. Domácí se po dlouhé době dostali do přečíslení 3:2 a šest minut před koncem vyrovnali. Přízemní centr z pravé strany si nešťastně srazil do vlastní branky vracející se Jan Lindovský. Komárovští chtěli vyhrát a tři minuty před koncem trefuje Jakub Košárek spojnici domácí branky. Minutu před koncem udělal chybu ve středu hřiště Matýsek. Poslal do brejku domácího hráče a ten pod padajícím brankářek Komárova uzavřel účet utkání na 3:2 pro domácí.
Na turnaji lze najít pozitiva dostali šanci hráči, kteří pravidelně nenastupují a vůbec si nevedli špatně. Naopak nás může mrzet špatná koncovka. Tolik zahozených šancí se nevidí každý den. Obzvláště Smolek by mohl o tom napsat knížku...

Výsledky:
SK Komárov - TJ Moravice 1:2 (1:0)
Branka: Košárek Jakub

SK Komárov - TJ Družba Hlavnice 2:2 (1:0)

Dnes proběhl losovací aktiv všech soutěží okresu Opava
Na úvod se začíná druhým kolem a muži jedou do Vřesiny 19.8.2012. Utkání má výkop v 17 hodin.  Dorost taktéž začíná svou sezónu venku. Jede  do Šilheřovic a to 19.8. 2012. Utkání má výkop ve 14:45. Mini žáci začínají v Kravařích 3.9. Čas bude upřesněn. Pohár muži 29.7.2012 Malé Hoštice. V případě postupu by nás čekal účastník letošního poháru České Pošty Kozmice. Dorost čeká v poháru FC MSA Dolní Benešov a v případě postupu by šel na vítěze z utkání Raduň Slávia Opava.

Los podzim muži

19.8.2012 NE v 17:00 TJ Vřesina - SK Komárov
26.8.2012 NE v 17:00 SK Komárov - SK Viktorie Chlebičov "B"
 1.9.2012 SO v 17:00 TJ Sokol Dobroslavice - SK Komárov
 9.9.2012 NE v 16:30 SK Komárov - TJ Sokol Bělá
16.9.2012 NE v 16:30 TJ Sokol Budišovice - SK Komárov
23.9.2012 NE v 16:00 SK Komárov - TJ Sokol Štěpánkovice"B"
29.9.2012 SO v 16:00 TJ Sokol Sudice - SK Komárov
 7.10.2012 NE v 15:30 SK Komárov - FK Velké Hoštice "B"
14.10.2012 NE v 15:30 SK Moravan Oldřišov "B" - SK komárov
21.10.2012 NE v 15:00 SK Komárov - TJ Sokol Kobeřice "B"
28.10.2012 SO v 15:00 SK Bohuslavice "B" - SK Komárov
 4.11.2012 NE v 14:30 SK Komárov - TJ Slávia Píšť "B"
11.11.2012 NE v 14:00 SK Komárov - SK Meteor Strahovice "B"

krtek

03.07.2012
Cíl zachránit se jsme splnili již po podzimu, říká trenér
Hlavním cílem Komárova byla před začátkem sezony jednoznačně záchrana. Zejména díky dobrým výsledkům na podzim skončili muži pátí a dlouho mohli uvažovat o postupu. Podle trenéra Allana Prokeše je do budoucna na čem stavět.

Jak by jste zhodnotil uplynulou sezonu?
Sezona byla daleko určitě lepší než ta předchozí, loni se Komárov zachraňoval až na poslední chvíli.
S jakým cílem mužstvo do ní vstupovalo?
Cíl byl jasný: zachránit se, což jsme měli v podstatě splněno už po podzimu.
Kde by jste hledal  největší pozitiva uplynulé sezony a naopak, kde jste viděl nedostatky?
Největší pozitivum bylo v tom, že se muž-stvo dalo dohromady po stránce morální, i když ani to nebylo někdy dokonalé. Na druhé straně nás často trápila zranění a v některých utkáních jsme měli značné problémy se sestavou.
Před jarní části sezony, jste na první místo ztráceli pouhý bod. Bylo v silách muž-stva hrát o postup?
Už na podzim jsem říkal, že euforie která panovala v týmu po podzimu,nebyla
oprávněná. Mužstvu se dařilo a tomu odpovídaly i výsledky. Mnohdy jsme ale měli štěstí a zápasy, co jsme vyhráli o gól, jsme mohli klidně o branku prohrát. Takže jsem neviděl postup reálně, což se potvrdilo i na
jaře, kdy  jsme toho pověstného štěstíčka již tolik neměli, navíc nás trápila zmiňovaná zranění a absence.
Obecně lze říci, že na jaře jste poztráceli zbytečně body, proč?
Zbytečně poztrácené body byly v tom, že  jsme ztráceli dobře rozehraná utkání. Ne vždy byl korektní výkon rozhodčích, v neposlední řadě hrál roli také úzký kádr.
Jak by jste porovnal úroveň této skupiny třetí třídy a druhé skupiny, kterou Komárov hrál loni?
Nemůžu to hodnotit, protože jsem tu druhou skupinu už několik let nesledoval. Ale obecně si myslím, že hřiště v této soutěži jsou daleko kvalitnější než ve druhé skupině. A i mužstva jsou hráčsky kvalitnější, protože v B mužstvech, kterých je v této skupině dost hrají  často bývalí fotbalisté, takže ta fotbalová kvalita je tam určitě vyšší.
Jaká byla osa týmu a kteří hráči se vám
herně líbili?
Osa týmu moc neexistovala, protože víceméně šlo o neustálé hledání optimální sestavy a hledání možností jednotlivých
hráčů na určitých postech. Co se týká jednotlivců, tak bych chtěl říct, že Josef Srubek zahrál vzhledem ke kvalitě ostatních velice dobře, byť i on se v závěru nevyvaroval slabších momentů. Nejvíce si ale cením hry Tomáše Bubíka, který je věkem ještě dorostenec (pozn. red. 16 let). Byl schopen kvalitně zahrát, jak v obraně tak zejména v záloze. Jakmile nastoupil ve středu zálohy,
tak šlo mužstvo herně tak i výsledkově nahoru. Dále se mi líbil Lukáš Krkoška, který mnohdy hrál jako jeden útočník. Svou, rychlostí, technikou a přehledem byl velice platným hráčem. Prakticky nahradil i dva
útočníky.
Byl nějaký zápas, který se vám herně líbil a zůstal vám v paměti?
V podstatě nedá se říct, že by byl nějaký ex zápas, který by extrémně převyšoval nebo naopak byl extrémně nekvalitní z naší strany. Víceméně bylo to dáno i skladbou mužstva, takže říci, že jeden zápas se nám extrémně povedl, nebo naopak nepovedl, si opravdu netroufám.
Jak vidíte příští ročník v Komárově?
Záleží na tom, jak to dopadne s hráči, kteří byly u nás na hostování, bylo jich poměrně dost. A záleží na tom, jak se do mužstva zapracují dorostenci, kteří by měli být maximálně využíváni. Protože svou kvalitu mají. Potřebuji se adaptovat na mužský fotbal. A pokud se tohle podaří, tak výkon mužstva
půjde celkově nahoru.
Nadcházející sezonu povedete znovu Komárov, nebo máte jiné nabídky?
Po sezoně jsme se domlouvali s vedením klubu, které mělo zájem, abych pokračoval. Já pokud se týká tréninkového procesu, tak vždycky jsem proto, aby trenér nebyl u mužstva jen krátkou dobu. Protože pokud chce s mužstvem pracovat a mít výsledky, tak to není záležitost půl roku a nebo jedné sezony. Proto jsem to taky uvítal a věřím, že když budeme pokračovat v práci, kterou jsme začali, tak náš výkon může být ještě lepší.  Případná hra o postup ta bude záležet na faktorech, které jsem zmínil. Takže
na dalším hostování, na hráčích, kteří tady hráli letos a na dorostencích, kteří by se měli zapracovat do mužstva.
Děkuji za rozhovor

krtek

03.07.2012
Se čtrnácti výhrami muži skončili na páté příčce
Nejvíce vrásek měli komárovští muži hned na úvod sezony: zařazení do skupiny A III. třídy, která s množství rezervních týmů (devět) dávalo tušit těžkou práci. Proto byly na úvod sezony ty nejskromnější cíle: udržet
soutěž i pro příští rok,  už vzhledem k loňsku, kdy záchrana přišla až v posledním kole. Příprava navíc nezačala moc optimálně: při budování kádru a zkouškách nových hráčů  přišly těžké porážky (např. 0:6 s Chvalíkovecemi). Výhra s Hlavnicí 3:2 však dala určitou naději na první utkání do Velkých Hoštic. Tam mužstvo ukázalo, že kvalitu určitě má a dokázalo derby vyhrát 2:1. Mužstvo svým věkem patřilo v soutěži k těm nejmladším. Do týmu se výborně zapracoval i nejmladší člen týmu, a to teprve šestnáctiletý dorostenec Tomáš Bubík. Muži dokonce nastartovali i sérii deseti zápasů v řadě bez porážky Celkové páté místo lze považovat po předešlých pádech jako úspěch. Mužstvo dosáhlo konečně i aktivního skóre, a to 57:55. Celkově se muži dokázali ve dvaceti šesti zápasech čtrnáctkrát radovat z výhry, osmkrát
odešli poraženi a čtyřikrát se o body podělili se soupeřem. Nasbírali úctyhodných čtyřicet šest bodů a v tabulce pravdy mělo +7. Soutěž vyhráli hráči Pusté Polomi B, kteří tak završili svou jarní spanilou jízdu za postupem. Nejvíce na trávníku strávil kapitán týmu Josef Srubek a to rovných 2340 minut (nastoupil ve všech utkáních a odehrál je bez střídání). Stal se i nejlepším střelcem týmu, když nasázel svým soupeřům rovných 10
branek. Druhý byl Lukáš Krkoška s osmi zásahy. Nejvíce trestaným hráčem byl Jan Novák, který obdržel celkem šest žlutých karet a jednou se dokonce červenal.

krtek

03.07.2012
Dorostenci: spanilou jarní jízdou vyválčili šesté místo
Spanilou jízdu předvedli v jarní části soutěže naši dorostenci, když dokázali osmkrát vyhrát dvakrát remizovat a jednou prohrát. „Chtěl bych klukům za jarní část poděkovat. Opravdu se nám povedla. Troufám si říci, že kdybychom v těch dvou prohraných utkáních byli kompletní, určitě bychom tam body neztratili,“ řekl trenér dorostu Zdeněk Hoza a pokračoval: „Trošku mě mrzí ten špatný podzim, protože kdybychom hráli v takové sestavě jako na jaře, umístili bychom se daleko lépe. Přece jenom jsme na podzim prostřídali spoustu hráčů.  Jsem rád, že se do týmu mužů zapracoval Tomáš Bubík, který byl i pro nás stěžejním hráčem a pomohl kdykoliv, když to bylo možné. Dorost je tady od toho, aby byl základnou  pro mužský tým. Myslím si, že dva až tři hráči by se mohli v mužstvu mužů poprat o místo v  sestavě,“zakončil své krátké hodnocení  trenér  Zdeněk Hoza.  Komárovští dorostenci z celkových 22 kol získali třicet pět bodů za jedenáct výher, dvě remízy a devět porážek.  Se skórem 52:60 a v tabulce pravdy +3 body se umístili na šestém místě. Dorosteneckou soutěž vyhráli hráči Strahovic