Přehled zápasů

13.Bohuslavice B14
14.Háj ve Slezsku B11

Vznik a počátky Komárovského fotbalu

Předválečná komárovská sportovní obec měla tři tělovýchovné spolky, a to Sokol, Orel a DTJ, žádná ovšem nesdružovala fotbalisty. Kopaná se kopala jen živelně na loukách, např. za „Štrekou“ nebo v „Cihelně“. Vzhledem k tomu, že v Komárově nebylo odpovídající fotbalové hřiště, zajížděli Komárovští na kolech i pěšky na turnaje do okolí i na Prajsku a jen pochválit, že ostudu neudělali. Jména průkopníků a nadšenců přesto, že mnozí již nejsou mezi námi, nelze opomenout. Všichni patří do komárovské historie, a to Smolkové, Nováci, Šormi, Vaňci, Kukelkové, Langři, Klaskové, Pavelek, „Fakir“ Sosna, „Arab“ Jan Ament, později rozhodčí kopané a Juchelka „Fred“, další rozhodčí. Organizačně i hráčsky přispěl Grygárek Karel. Po válce v roce 1945 se opět začalo hrát, a to v areálu Komo, dnešní oddělení skladů Barvy a laky. Až v roce 1950 došlo k ustavení registrovaného oddílu kopané pod patronací Spofy (dnes Tevy). Budovalo se hřiště a u zrodu byli: Klásek, Bubík, Kolarčík, Novosad, Smolka, Trušina, Žižka, Dr. Novák, B. Novák, Ament. Na podzim roku 1950 přišli z vojenské služby: Smolka, Říčný, Veverka, Novák a pak další, ze Štítiny se vrátil Milan Měch a Hrubý se přiženil, dále hráli i hoši z okolí. Nejvýraznějšími hráči Komárova byli v té době Volný Václav, Svrček Olin a Mareš Jindřich. V dalších letech komárovští fotbalisté postavili dřevěné šatny, jelikož se převlékali ve Spofě v barvách. Mužstvo si vedlo dobově dost na úrovni svým možnostem jak v krajském přeboru odbojářů, tak na celostátním finále ve slovenské Lupči, kde porazilo Roztoky Praha a Zvolen. V domácí okresní soutěži patřili k lepším celkům. Ve druhé polovině šedesátých let přišly pro komárovský klub kritické chvíle, kdy musel nedobrovolně opustit prostory hřiště a šaten. Znovu od začátku začali Komárovští roku 1967...

Současnost

V minulosti hrálo mužstvo I. B třídu, kde v posledních letech patřilo k nejlepším. V soutěžních ročnících 2004/05 a 2005/06 skončilo na druhém místě, v sezoně 2006/2007 skončil Komárov na 5. místě, 2007/2008 se zachránil z 13. místa. V sezoně 2008/2009 sestoupilo mužstvo do okresního přeboru. Aby toho nebylo, v soutěžním ročníku 2009/2010 přišel další pád o soutěž níže. Až do okresní trojky spadli Komárovští fotbalisté a to doslova zaslouženě a s hrozivým skóre 22:115 a pouze s 15 bodovým ziskem. Soutěžní ročník 2010/2011 nezahájili fotbalisté zrovna nejlépe. Ihned ze startu soutěže prohráli, jak doma s Brumovicemi, tak poté v Pusté Polomi a vypadalo to na další záchranářské starosti. Poté však přišli 4 vítězství v řadě a Komárovští byli rázem v popředí tabulky a vypadalo to, že nebezpečí dalšího pádu je zažehnáno. Fotbalisté nakonec přezimovali na 10 místě tabulky. Špatná zimní příprava, docházka hráčů na tréninky, špatné složení mužstva to vše se málem stalo Komárovu osudným a mohl dneska hrát nejnižší fotbalovou soutěž. Místo výhody dvou jarních utkání doma z toho byly dvě ostudné porážky. Nové Sedlice 0:5 a Vávrovice 0:8. Po těchto debaklech bylo jasné, že nás na jaře nečeká nic jiného než boj o záchranu. Obzvláště potom co se nečekaně probral Palhanec, který dokázal zdecimované mužstvo Komárova porazit na jeho hřišti 5:2. Za zmínku ještě stojí fakt, že naší borci nedokázali udržet ani to nejvyšší vedení a to 3:0 s Pustou Polomí se kterou nakonec prohráli 3:4. Konečné zůčtovaní 11 krutých porážek v řadě, na jaře jediná výhra a to s Březovou 6:2. Děsivé skóre 19:62 celkové 40:93. Před sezónou 2011/2012 se nevědělo co bude dále s Komárovským fotbalem. Zda se přihlásit do soutěží či ne. V tuto chvíli fotbal zažíval doslova klinickou smrt. Obzvláště potom, kdy se pár hráčů rozhodlo v Komárově s fotbalem skončit a přestoupit jinam. Vedení však podniklo patřičné kroky k záchraně a podařilo se udržet opory týmu. Přišel nový trenér a mužstvo se podařilo doplnit o 5 nových hráčů. A jak se říká: "nové koště, dobře mete". Vše bylo ukázkou hlavně docházkou na tréninky, kdy hráči dostali nový impuls a hlavně chuť do fotbalu. Poté přišel menší šok, když po administrativní chybě bylo mužstvo přeřazeno do tzv. prajzské skupiny. Přidělalo nám to nemalé vrásky na čele. Absolutně se nevědělo, co od této soutěže očekávat. Stanovili jsme si proto ty nejskromnější cíle, tedy záchranu. Výsledky v přípravě tomu tak napovídaly. Prohra s Chvalíkovicemi 0:6 tomu byl důkazem. Výhra s Hlavnicí 3:2 nám však dala určitou naději na první utkání do Velkých Hoštic. Mužstvo ukázalo, že když se chce tak to jde a dokázalo derby vyhrát 2:1. Jak je vidno, největší krušné chvíle jsou zřejmě za námi. Podařilo se stabilizovat mužstvo, dle mého patří k nejmladším v soutěži a je do budoucna na čem stavět. V současnosti okupuje mužstvo ty nejvyšší příčky. Je na 4 místě a ztrácí pouhé 2 body na první tým ze Sudic.